TILBUD I LØBEAFDELINGEN

Spar 20% på alle løbesko og alt løbetøj her

GODT FODTØJ TIL ALLE FØDDER
Uanset om det er til løb, gang eller vandring - se mere  her

Schöffel Style Zandwel Jacket Herre

2.800,00  DKK
På lager
SKU
24100-24133
Schöffel Style Zandwel Jacket Herre er tilgængelig til at købe i intervaller af 1

Schöffel Zandwel Colour Block Ski Jacket
Sporty skijakke med markant design og høj funktionalitet.
Den sporty Colour Block skijakke fra Schöffel kombinerer et iøjnefaldende design med gennemtænkt funktionalitetfor maksimal ydeevne på pisten.

Den vand- og vindtætte Performance Membran (10.000 mm / 10.000 g/m²/24h) med fuldt tapede sømme holder fugt ude og sikrer en behagelig, tør fornemmelse hele dagen. Takket være 2-vejs stretch får du fuld bevægelsesfrihed, mens den strategisk vægtede isolering holder dig varm uden at tilføje unødig volumen.

Et fast snefang med silikonekant og justerbare ærmer med integrerede manchetter forhindrer sne i at trænge ind, så du kan fokusere på skiløbet. Jakken er udstyret med to sidelommer, en liftkortlomme og et praktisk inderfor med multimedielomme og brillelomme inkl. pudseklud, så du altid har styr på dine vigtigste ting.

Specifikationer:

Performance Membran: 10.000 mm vandsøjle / 10.000 g/m²/24h åndbarhed
Fuldt tapede sømme
2-vejs stretch for optimal bevægelsesfrihed
Let, strategisk vægtet isolering for varme uden bulk
Fast snefang med silikonekant
Justerbare ærmeafslutninger med integrerede manchetter
To sidelommer, liftkortlomme, multimedielomme og brillelomme med pudseklud
Kort sagt:
Schöffel Colour Block Ski Jacket forener stil, komfort og performance – perfekt til skiløbere, der vil have en varm, vandtæt og fleksibel jakke til aktive dage i sneen.

Mere information
KønHerre
TypeSkijakke
SportsgrenSkisport
Viser butikker tættest på